Aktualitet

Aksident me vdekje në aksin Milot-Rrëshen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:33 - 26/11/20 |
mapo.al

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur këtë mbrëmje në aksin Milot-Rrëshen.


Mësohet se dy makina janë përplasur dhe për pasojë ka humbur jetën një pasagjere 70-vjeçare.


Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje për të zbardhur shkaqet dhe rrethanat e aksidentit.Dyshohet se përplasja ka ndodhur për shkak të një parakalimi të gabuar.
Njoftimi i policisëNë aksin rrugor Milot-Rrëshen ,në vendin e quajtur “Skuraj”, mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin Gj.N.,është përplasur me mjetin tip “Volksëagen” me drejtues shtetasin M.Sh.

Si pasojë e përplasjes ka marrë dëmtime duke gjetur vdekjen shtetasja D.N.,70 vjeçe, e cila ndodhej pasagjere në mjetin tip “Benz”,me drejtues shtetasin Gj.N.

Grupi hetimor ndodhët në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes.

1


Etiketa: , ,

Pas