Aktualitet

Aksident në Gramsh, 1 i vdekur dhe 4 të plagosur

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:35 - 13/05/20 |
mapo.al

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Kabash të Gramshit, pak momente më parë. Një person ka humbur jetën, ndërsa 3 të tjerë kanë mbetur të plagosur.


Viktima është një 32- vjeçar me inicialet E.Ll. Një makinë ka humbur kontrollin pas një defekti dhe ka dalë nga rruga.


Automjeti i llojit furgon ka dalë nga rruga në vendin e quajtur “Toskollare”. Aksidenti ka ndodhur në një terren të vështirë për automjetet.


Njoftimi


Rreth orës 16:20, në  fshatin Kabash,  Gramsh,  automjeti tip mikroautobuz që drejtohet nga shtetasi B.Ç., banues në fshatin Poroçan, Gramsh, si pasojë e një difekti teknik  ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka humbur jetën  shtetasi A.Ll., rreth 35 vjeç, si dhe janë plagosur 4 pasagjerë, të cilët po transportohen me autoambulanc për në Spital.

Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe po vijon puna  për zbardhjen e shkakut të aksidentit.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas