Kronika

Alarm për bombë në Vlorë, rrethohet zona, gjendet pako me një celular


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:30 - 13/10/20 |
mapo.al

Një pako e dyshimtë pranë pallatit të Kulturës në Vlorë ka vendosur në alarm efektivët e policisë mbrëmjen e sotme.


Policia ka rrethuar zonën duke larguar qytetarët. Dyshohet se në pako mund të jetë eksploziv, i lidhur me një celular. Kjo për faktin se celulari është gjetur pranë një makine.


Pas vendosjes së perimetrit, priten ekspertët e xhenios për të bërë shpërthimin e kontrolluar për të mësuar çfarë ka brenda pakos.

Vlorë/Informacion paraprakMë datë 13.10.2020, rreth orës 18:42, në lagjen Pavarsia, Vlorë, në brendësi të një lulishteje është konstatuar një pako e dyshimtë.

Grupi hetimor me ekspertët përkatës po kryejnë veprimet e mëtejshme për zbulimin dhe përcaktimin e përbërjes së saj.

Shërbimet e policisë kanë marrë masa duke vendosur perimetrin e sigurisë.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas