Kryesore

Pas Markut në Lezhë, Basha cakton Edmond Spahon drejtues politik në Korçë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:36 - 18/01/21 |
mapo.al

Pas Mark Markut në Lezhë, kryetari i PD, Lulzim Basha ka zyrtarizuar një tjetër drejtues politik.Ish-deputeti Edmond Spaho do të kryesojë listat e demokratëve në Qarkun e Korçës. Vendimi është marrë ditën e sotme nga kreu i PD, Lulzim Basha.


Spaho mban edhe funksionin e nënkryetarit të PD.
Më herët janë zbuluar emrat e drejtuesve politikë PD në qarqe si Bujar Leskaj në Vlorë, Helidon Bushati në Shkodër, Enkelejd Alibeaj në Fier, Edi Paloka në Durrës dhe Gazment Bardhi në Qarkun e Elbasanit.Mbeten 5 qarqe të pakonfirmuara me emrat e të deleguarve politikë të PD-së si drejtues qarqesh: Tiranë, Korçë, Berat, Gjirokastër, Dibër dhe Kukës.


Drejtuesit politikë të PD në qarqe
Elbasan – Gazment Bardhi
Shkodër – Helidon Bushati
Durrës – Edi Paloka
Lezhë – Mark Marku
Vlorë – Bujar Leskaj
Fier – Enkelejd Alibeaj
Korçë – Edmond Spaho

LEXO EDHE: 

PD cakton Mark Markun drejtues politik në Qarkun Lezhë

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas