Kryesore

25 prilli/ Basha cakton Tomor Alizotin drejtues politik në Berat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:50 - 20/01/21 |
mapo.al

Tomor Alizoti do të jetë drejtues politik i PD në Qarkun e Beratit. Vendimi është marrë ditën e sotme nga kryetari i PD, Lulzim Basha.


Anëtari i kryesisë së PD, njëherazi drejtues i Departamentit të të Përndjekurve Politikë, do të udhëheqë listën e kandidatëve dhe do të drejtojë fushatën e demokratëve në Berat, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.


Gjithashtu, sot PD ka zyrtarizuar edhe emrin e Xhelal Mziut si drejtues politik në Qarkun e Dibrës, pasi fillimisht emri i tij qarkulloi në media.Mbeten edhe tre qarqet e fundit, Tiranë, Kukës dhe Gjirokastër, ku ende nuk janë konfirmuar drejtuesit politikë nga PD.
Drejtuesit Politikë të PD në qarqe
Shkodër – Helidon Bushati
Fier – Enkelejd Alibeaj
Vlorë – Bujar Leskaj
Berat – Tomor Alizoti
Dibër – Xhelal Mziu
Elbasan – Gazment Bardhi
Korçë – Edmond Spaho
Durrës – Edi Paloka
Lezhë – Mark Marku
Tiranë – ?
Gjirokastër – ?
Kukës ?1


Etiketa: , , ,

Pas