Politika

Basha cakton Tritan Shehun drejtues politik në Gjirokastër


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:03 - 03/02/21 |
mapo.al

Ish-deputeti Tritan Shehu do të jetë drejtues politik i PD në Qarkun e Gjirokastrës.

Burime për MAPO theksojnë se vendimi është marrë këtë të mërkurë nga kryedemokrati Lulzim Basha, pas konsultimeve me degët lokale.


Gjirokastra ishte qarku i fundit ku PD ende nuk kishte zgjedhur drejtuesin e fushatës, ndërsa nga sot, ekipi i fushatës së demokratëve është kompletuar në 12 qarqet e vendit.
Një ditë më parë, Basha caktoi 8 drejtuesit e Qarkut të Tiranës dhe atë të Kukësit, qark i cili iu besua ish-kandidatit për deputet dhe biznesmenit të njohur, Flamur Hoxha.


Fushata e Tiranës iu besua emrave të njohur në PD si Grida Duma, Aldo Bumçi, Flamur Noka, Alfred Rushaj, Belind Këlliçi, Jorida Tabaku, Albana Vokshi dhe Agron Shehaj.


Drejtuesit politikë në Qarkun e Tiranës sipas degëve

Lexo edhe :  E rëndë në Gjirokastër, një person plagoset me thikë

Dega Tirana 1 + 12 + 14
ALDO BUMÇI

Dega Tirana 2 + 3 + 10
JORIDA TABAKU

Dega Tirana 4 + 8
ALFRED RUSHAJ

Kavajë + Rrogozhinë
GRIDA DUMA

Dega Tirana 5 + 7
AGRON SHEHAJ

Dega 9 + 11
ALBANA VOKSHI

Dega Tirana 6 + 13 + 15 + 16
BELIND KËLLIÇI

Kamëz + Paskuqan + Vorë
FLAMUR NOKA

Drejtuesit politikë të PD në qarqe

Shkodër – Helidon Bushati

Durrës – Edi Paloka

Elbasan– Gazment Bardhi

Lezhë – Mark Marku

Fier – Enkelejd Alibeaj

Vlorë – Bujar Leskaj

Berat – Tomor Alizoti

Korçë – Edmond Spaho

Dibër – Xhelal Mziu

Kukës – Flamur Hoxha

Gjirokastër – Tritan Shehu

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas