Kryesore

Belinda Balluku me koronavirus, Ministria: Ka simptoma të lehta
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:39 - 29/10/20 |
mapo.al

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka rezultuar pozitive me Covid-19.


Lajmin e ka bërë të ditur zyra e shtypit e Ministrisë përmes një njoftimi të shpërndarë në Facebook.


Sipas njoftimit, ministrja është në gjendje të mirë shëndetësore dhe ka simptoma të lehta.“Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë njofton se ministrja Belinda Balluku, rezultoi pozitiv pas testimit për COVID 19. Ministrja është në gjendje të mirë shëndetësore, paraqet simptoma të lehta dhe ka nisur karantinimin sipas protokollit përkatës.


Përfitojmë nga rasti t’u bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve, të respektojnë të gjitha masat dhe protokollet në fuqi, për parandalimin e përhapjes së pandemisë”, thuhet në njoftim.


 


Etiketa: , ,

Pas