Sport

Lajmi i fundit/ Caktohen dy gjysëmfinalet e Kupës së Shqipërisë


               Publikuar në : 11:12 - 16/04/19 |
mapo.al

Është hedhur shorti i raundit gjysëmfinal të Kupës së Shqipërisë. Goglat caktuan dy çifte mjaft spektakolare, ku Kukësi do të ndeshet me Skënderbeun dhe Luftëtari-Tirana.


Skënderbeu vjen në këtë edicion si kampioni në fuqi. Korçarët e kanë fituar vetëm në një rast, teksa kanë qënë finalist në 6 raste. Trofeu i dytë për nga rëndësia në vend është fituar më shumë nga Tirana. Bardheblutë kanë fituar 16 dhe kanë humbur 8 finale.


Etiketa: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas