Kryesore

Lajmi i Fundit/ Foto dhe video tronditëse, dhuna barbare tek Teatri Kombëtar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:02 - 17/05/20 |
mapo.al

Janë publikuar pamje tronditëse nga aksioni policor tek Teatri për të larguar qytetarët dhe artistët. Siç shihet në pamjet e siguruara nga Mapo, policia ka ushtruar dhunë barbare ndaj aktivistëve.Nuk ka kursyer askënd. Të pranishëm në aksionin e prishjes së Teatrit Kombëtar janë edhe forcat Renea. Në Komisariat janë shoqëruar disa prej artistëve e aktivistëve.

Faza e parë e aksionit ka qënë largimi me forcë i mbrojtësve, artistëve dhe aktivistëve të shoqërisë civile dhe përfaqësuesve të opozitës.Ata po qëndronin aty pasi ky aksion pritej. Aktualisht, gjenden në Komisarit shumë prej tyre, siç bëjnë të ditur mediat. Neritan Licaj, Robert Budina, Astrit Serenaj, Juli Emiri, Belind Kellici, e shumë të tjerë. Në polici janë shoqëruar edhe Kryemadhi apo Noka, që më pas janë liruar.Shikoni pamjet më poshtë:

<
>
5 72db36e6-888f-48a9-abe1-8814fae296df 3623d7b7-cad0-472d-a4db-86f8597dc701 710207e0-6f81-44b8-8941-b1c46a7c5b50 234234234234 fbba6e91-1e54-4b4b-95cc-deb830c02b0b

 

 

 

1


Etiketa: , ,

Pas