Aktualitet

Lajmi i fundit / Gjendet i pajetë shtetasi amerikan në një hotel në Pogradec


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:03 - 03/02/21 |
mapo.al

Pogradec – Një shtetas amerikan është gjetur i pajetë në dhomën ku qëndronte në nje hotel në Tushemisht.


Ai është transportuar në morgun e Pogradecit për t’u transportar më vonë për në Tiranë për autopsinë.


Informacionet e para tregojne se nuk kishte shenja dhune. Dyshohet të ketë ndërruar jetë si pasojë e shkaqeve natyrore.Qytetari ishte me origjine indiane, por me nënshtetësi amerikane, ndërsa kishte një banesë në  fshatin Tushemisht. Policia ka bërë të ditur se në një vazo ka gjetur dhe kanabis.
Dyshohet se ai e përdorte për kurim, për shkak të gjendjes së tij shëndetësore.Hasan kishte 5 vjet që jetonte aty, ndërsa apartamentin e kishte blerë. Raportohet se viktima  jetonte me këshillën e mjekëve se i bënte mirë klima dhe se më herët  ka pësuar edhe dy herë paralizë.

1


Etiketa: ,

Pas