Kronika

Shkodër/ Polumbarët nxjerrin nga lumi Buna dy trupa të pajetë, njëri vetëm 14 vjeç

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:34 - 31/07/20 |
mapo.al

Dy persona janë gjetur pa shenja jete në Lumin Buna. Mëngjesin e sotëm banorë të zonës kanë parë dy trupat e pajetë dhe kanë lajmëruar polumbarët


Ata dyshohet se janë mbytur një ditë më parë, teksa ishin duke u larë në lumë. Dy të mbyturit janë Dhurim Arra nga fshati Darragjat, 39 vjeç, dhe Frenki Pëllumbaj 14 vjeç.


Trupat e dy personave janë gjetur mëngjesin e sotëm nga polumbarët e forcave Renea. Ishin familjarët që denoncuan humbjen tyre në Policinë e Shkodrës.
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas