Kronika

Humb jetën një punëtor te Rruga e Arbrit (EMRI)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:44 - 30/09/20 |
mapo.al

Një 53 vjeçar ka gjetur vdekjen teksa punonte për ndërtimin e Rrugës së Arbrit.


Policia e Dibrës bën me dije se shtetasi Astrit Alla, ishte duke punuar me një automjet të rëndë vinç për ndërtimin e një prej urave në zonën e Klosit kur është aksidentuar.


Ngjarja është regjistruar mëngjesin e sotëm rreth orës 09:40 minuta. Viktima punonte për kompaninë “Gjoka Construction”.


Reagimi i Policisë
Rreth orës 09.40, në rrugën e Arbrit, shtetasi A. A., rreth 53 vjeç, duke punuar me një automjet të rëndë (vinç) në urën e fshatit Fshat, Klos, është aksidentuar dhe për pasojë ka humbur jetën.


Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon hetimi për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas