Kronika

Luftoi për ditë të tëra koronavirusin, ndërron jetë mjeku Bledi Nini
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:00 - 25/11/20 |
mapo.al

Ndërron jetë në Itali nga koronavirusi mjeku i njohur i QSUT-së, Bledi Nini, 48 vjeç. Mësohet se Nini, mjek ORL, ishte dërguar për kurim jashtë vendit, pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore ditët e fundit.


Sot, të afërmit, por edhe Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë, njoftuan se ai humbi betejën me virusin vdekjeprurës pas ditësh të tëra përballje me sëmundjen.

COVID-19 nuk po kursen as bluzat e bardha, teksa janë shënuar disa raste tashmë me fatalitete në sistemin tonë shëndetësor.


Mjekët vijojnë të jenë të pambrojtur dhe jeta e tyre rrezikohet në çdo moment sa kohë autoritetet neglizhojnë të marrin masa dhe t’u vijnë në ndihmë.

Një vend si Shqipëria që prej vitesh përjeton “hemorragjinë” e largimit të mjekëve drejt vendeve të BE, nuk ka luksin që të riskojë qoftë edhe një jetë të vetme të personelit shëndetësor.

Lexo edhe :  Islami: Sulmet e Ramës ndaj BE, me pasoja për shqiptarët, rrezikohen vizat

LEXO EDHE: 

Shuhet nga koronavirusi mjeku i Spitalit të Dibrës (EMRI)

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas