Aktualitet

Lajmi i fundit/ Jose Mourinho do të jetë trajneri i ri i Tottenham


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:12 - 20/11/19 |
ro ot

Jose Mourinho do të jetë trajneri i ri i Tottenham Hotspur. Pas shkarkimit të Mauricio Pochettinos ditën e djeshme, klubi londinez nuk ka hezituar të firmosë menjëherë me ‘The Special One’.


Klubi i Totenham bën me dije se portugezi ka firmosur një kontratë me ekipin deri në fund të sezonit 2022/2023. Ai rikthehet në Londër pas 4 vitesh, ku herën e fundit drejtoi Chelsea-n.


Argjentinasi u shkarkua për shkak të rezultateve të dobëta dhe pse vetëm 6 muaj më parë kapi kulmin e karrierës pasi çoi’ ‘Spursat’ në finale të Champions League dhe pse e humbi atë ndaj Liverpool. 
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas