Kronika

Kërcënoi policinë në Kamëz, dorëzohet te RENEA pas 30 minutash autori

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:45 - 03/06/20 |
mapo.al

KAMZË – Vetëdorëzohet pas 30 minutash Ronald Kryemadhi, personi që kërcënoi me armë policinë të cilët shkuan për ta shoqëruar në Gjykatë.


Forcat RENEA bënë rrethimin e banesës dhe i kërkuan Kryemadhit të vetëdorëzohej, thirrje të cilës ai iu përgjigj me refuzim. Pas negociatave disa minutëshe, Ronald Kryemadhi është vetëdorëzuar te Forcat Speciale, në pamundësi për t’u larguar nga banesa.


Autori kanosi me një armë zjarri pistoletë forcat e rendit, duke refuzuar shoqërimin për në Gjykatën e Tiranës, e cila kishte kërkuar shoqërimin e detyrueshëm të tij.


Në momentin që efektivët kanë hyrë në banesë e tij, ai u ka drejtuar armën e zjarrit tip pistoletë, duke kërcënuar se do t’i vrasë.


Njoftimi i policisë
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5 kanë shkuar në banesën e shtetasit Ronald Kryemadhi, për ta shoqëruar në Gjykatë, në zbatim të kërkesës së saj, për shoqërim të detyrueshëm të tij.

Në momentin që shërbimet e Policisë kanë hyrë në banesë ky shtetas ka nxjerrë një armë zjarri pistoletë dhe ka kanosur punonjësit e Policisë për vrasje në rast se do afroheshin dhe më pas është mbyllur në banesë.

Menjëherë në ndihmë të Policisë lokale kanë shkuar forcat e DVP Tiranë, FNSH dhe RENEA dhe është bërë rrethimi i banesës, vendosja e perimetrit të sigurisë, evakuimi i banorëve dhe ndalimi i qarkullimit në perimetrin e sigurisë.

Pas negociatave të bëra nga Forcat Speciale RENEA me autorin, për t’u dorëzuar, ku i fundit, pas gjysmë ore, është vetëdorëzuar, në pamundësi për t’u larguar nga banesa.

Personi është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, për veprimeve të mëtejshme.

Grupi hetimor vijon kontrollin në banesë, për gjetjen dhe sekuestrimin e armës së zjarrit.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas