KMR

Kërkonin thikën me të cilën u vra Regis Runaj, polumbarët gjejnë dy armë zjarri në lumin Shkumbin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:45 - 08/08/20 |
mapo.al

Teksa po kërkonin për të gjetur thikën me të cilën Xhuljo Hoxha dhe Euglen Halili vranë Riges Runajn, polumbarët e RENEA-s kanë gjetur në lumin Shkumbin edhe dy armë zjarri.


Armët janë dërguar për ekzaminim në laboratorin shkencor. Dyshohet se ato janë përdorur në ngjarjet e fundit kriminale që kanë tronditur qytetin e Elbasanit.Emiljano Ramazani dhe Riges Runaj, të dy miq me njëri-tjetrin, janë vrarë në harkun kohor të 10 ditëve nga Euglen Halili dhe Xhuljo Hoxha.


Këta të fundit dyshohet se janë vrasës me pagesë dhe janë paguar për ekzekutimin e dy shokëve. Ata u arrestuan sot nga FNSH dhe RENEA gjatë një operacioni të zhvilluar në qytetin e Elbasanit.

Shkak për krimet e fundit në Elbasan dyshohet se janë pazaret e drogës.

LEXO EDHE: 

RENEA kërkon në Shkumbin thikën me të cilën u vra Regis Runaj (VIDEO)


Etiketa: , , , ,

Pas