Aktualitet

Koronavirusi prek edhe Kosovën, konfirmohen dy rastet e para
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:41 - 13/03/20 |
mapo.al

Janë konfirmuar dy rastet e para me koronavirus në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë të jashtëzakonshme.Sipas ministrit Arben Vitia bëhet fjalë për një vajzë të moshës 20 vjeçare, shtetase italiane dhe një burrë të moshës 77  vjeç.


Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos i shtrëngojnë duart me njëri-tjetrin, të qëndrojnë mbi 1 metër larg kur takohen dhe që t’i pastrojnë duart me ujë të ngrohtë mbi 30 sekonda.
1


CLOSE
CLOSE
Pas