Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Tiranë dhe Durrës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:41 - 01/06/20 |
mapo.al

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë dhe Durrës mbrëmjen e sotme. Tërmeti me magnitudë 3.2 ballë i shkallës Rihter, e ka pasur epiqendrën në detin Adriatik.


Lëkundjet janë ndjerë në Tiranë dhe Durrës, ndërsa thellësia e tij ka qenë 10 km. Epiqendra e lëkundjeve ka qenë 21 km në veri-perëndim të qytetit të Shijakut dhe 39 km në veri-perëndim të Tiranës.


Raportohet se më shumë lëkundjet janë ndjerë në Shijak, Vorë dhe periferitë e Durrësit.

Image
Etiketa: ,

Pas