Kronika

Makina doli nga rruga – Humb jetën te ‘Trauma’ kirurgu i spitalit të Lezhës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:13 - 23/10/20 |
mapo.al

Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës në Tiranë, mjeku i cili u aksidentua në aksin Lezhë-Shkodër sot pasdite.


Viktima është identifikuar si Qesk Gjergji. Mësohet se Gjergji ishte kirurg në spitalin e Lezhës.


Rreth orës 18:33 sot pasdite, kirurgu i cili drejtonte mjetin tip Benz, ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga.Fillimisht ai mbeti i plagosur, ndërsa u transportua drejt spitalit të Traumës ku dhe humbi jetën në duart e mjekëve.


 


LEXO EDHE: 

Aksident në Lezhë, i plagosuri niset me urgjencë drejt Traumës

 


Etiketa: , , ,

Pas