Kronika

Humb jetën në plazhin e Durrësit pushuesi nga Kosova

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:27 - 06/07/20 |
mapo.al

Në 6 ditë tre pushues nga Kosova, kanë gjetur vdekjen në bregdetin shqiptar.


Viktima më i fundit është regjistruar mesditën e kësaj të hëne, ku mësohet se është mbytur në Durrës 60-vjeçari. Viktima është identifikuar si R.B., 60 vjeç.


“Më datë 06.07.2020, rreth orës 13:00, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, shtetasi kosovar R.B., 60 vjeç, dyshohet se është mbytur duke u larë në det, e për pasojë ka ndërruar jetë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes”, njofton policia.


Më herët kanë ndërruar jetë një pushues kosovar 75-vjeçar në plazhin e Shëngjinit dhe një 73-vjeçar te Shkëmbi i Kavajës. Ky është bilanci tragjik i kësaj vere, ku pushimet për këto familje janë shndërruar në një tragjedi.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas