Kryesore

Lajmi i Fundit/ Me dhunë, policia nis arrestimet dhe shembjen e Teatrit Kombëtar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 06:05 - 17/05/20 |
mapo.al

Forca të shumta policore kanë rrethuar Teatrin siç pritej në orët e para të mëngjesit, ende pa zbardhur, dhe kanë ushtruar dhunë ndaj artistëve, mbrojtësve të Teatrit, dhe përfaqësuesve të opozitës.


 


Policia ka shoqëruar me forcë anëtarët e Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin. Deshmitarët thanë se dhuna e policise ka qënë shtazarake.


 


Janë tërhequr zvarrë Budina, artistë, alktorë dhe media të pranishme dhe nuk janë kursyer as gratë.

Budina, në një lidhje telefonike për mediat tha se fadroma e bashkisë ka nisur shembjen në momentin që kishte aktorë dhe qytetarë brenda Teatrit.

 


Etiketa: , ,

Pas