Meta publikon emrat e 97 deputetëve që votuan Kodin Zgjedhor

Siç edhe paralajmëroi një ditët më parë, presidenti Ilir Meta ka publikuar emrat e 97 deputetëve të cilët dje votuan në Kuvend ndryshimet në Kodin Zgjedhor, pa konsensusin e opozitës së bashkuar.

“Kjo është lista e 97 emrave që kanë ngritur dorën për të bllokuar integrimin dhe të ardhmen europiane të Shqipërisë”, shkruan kreu i shtetit në një deklaratë të shpërndarë në rrjetet sociale.1. Abazi Sadri
2. Ahmetaj Arben
3. Angjeli Anastas
4. Balla Taulant
5. Baraj Besnik
6. Bello Vilma
7. Beqaj Ilir
8. Beqiraj Ismet
9. Bici Dritan
10. Bitri Robert
11. Bode Edlira
12. Braçe Erion
13. Braho Spartak
14. Bushaj Xhevit
15. Bushati Ditmir
16. Bushati Ervin
17. Bushka Klotilda
18. Çela Bujar
19. Çuçi Bledar
20. Çyrbja Jurgis
21. Doshi Tom
22. Dralo (Malo) Artemis
23. Duzha Luan
24. Dhima Antoneta
25. Ekonomi Milva
26. Fino Bashkim
27. Gjermeni Eglantina
28. Gjiknuri Damian
29. Gjylameti Blerina
30. Harusha Luan
31. Hoxha Elona
32. Hyseni Alket
33. Hysi Vasilika
34. Hysko Eljo
35. Jaku Ardiana
36. Kamami Arben
37. Klosi Blendi
38. Kodheli Mimi
39. Koka Lefter
40. Konomi Ardit
41. Kumbaro (Furxhi) Mirela
42. Kushi Evis
43. Lala Reme
44. Leka Edmond
45. Majko Pandeli
46. Manastirliu Ogerta
47. Manja Ulsi
48. Marto Andrea
49. Meço Ervis
50. Mesi Senida
51. Nasufi Fadil
52. Ndraxhi Ilir
53. Nikolla Lindita
54. Peleshi Niko
55. Pendavinji Ilirian
56. Pëllumbi Arben
57. Piro (Nurçe) Tatiana
58. Qefalia Xhemal
59. Rama Edi
60. Rista Adelina
61. Roshi Enver
62. Ruçi Gramoz
63. Rraja Rrahman
64. Sinaj Vullnet
65. Spahiu Klodiana
66. Spaho Florenc
67. Spiropali Elisa
68. Sterkaj Paulin
69. Shalsi Eduard
70. Shameti Adnor
71. Ulqini Musa
72. Valikaj (Felaj) Ermonela
73. Velaj Fatmir
74. Vorpsi Sadi
75. Xhaçka Olta
76. Xhafaj Fatmir
77. Xhelilaj Rolant
78. Xhembulla Almira
79. Xhina Elena
80. Xhindi Anduel
81. Ylli Fidel

📌 ME MANDATE ANTIKUSHTETUESE
1.Klajdi Qama
2.Majlinda Halilaj
3.Selami Jenishehri
4.Nimet Musaj
5.Aurora Mara
6.Edmond Rrushi
7.Krenar Rryçi
8.Nikolin Staka
9.Vasil Sterjovski
10.Edmond Stojku
11.Ylli Shehu
12.Ramazan Gjuzi
13.Eugen Bojaxhiu
14.Ediola Braha
15.Arlind Çaçani
16.Arben Elezi

Meta publikon edhe reagimin e PPE, pas këtij akti të turpshëm, sipas tij:

“Duke votuar shkeljen e Marrëveshjes së 5 Qershorit të negociuar nga Bashkimi Europian me opozitën, kryeministri shqiptar Edi Rama hodhi një hije të errët mbi zgjedhjet e ardhshme të prillit, të cilat duhet të ishin të lira e të ndershme, dhe më të mira se të mëparshmet.
ME KËTË VEPRIM RAMA QARTËSISHT PENGON INTEGRIMIN EUROPIAN TË SHQIPËRISË. Më saktësisht, shkelja e marrëveshjes së 5 Qershorit rrezikon të bllokojë dhe të shtyjë Konferencën e parë Ndërqeveritare si hapin e parë për fillimin e negociatave të pranimit në BE.
Shqipëria meriton shumë më mirë se kaq.
NE I BËJMË THIRRJE PRESIDENTIT T’I KTHEJË LIGJIN E SOTËM PARLAMENTIT.
NE I BËJMË THIRRJE KRYEMINISTRIT RAMA TË RISHIKOJË POZICIONIN E TIJ PËR HIR TË SË ARDHMES EUROPIANE TË POPULLIT SHQIPTAR”.
KOHA PËR REFLEKTIM!
THELLOHUNI PARA SE TË JETË SHUMË VONË! 


Fatal error: Uncaught ___C_0: (E_ERROR) Trying to access array offset on value of type bool in /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/js/tinymce/skins/wordpress/images/formatting.config:252 Stack trace: #0 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(13): ___C_5->_errorHandler(2, 'Trying to acces...', '/home/gazetamap...', 13) #1 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(17): JNews\Module\Block\Block_9_View->get_demo_style() #2 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(74): JNews\Module\Block\Block_9_View->get_image_size() #3 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(63): JNews\Module\Block\Block_9_View->build_column(Array, 'jeg_col_2o3') #4 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(47): JNews\Module\Block\Block_9_View->render_column(Array, 'jeg_col_2o3') #5 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/BlockViewAbstract.php(17): JNews\Module\Block\Block_9_View->render_output(Array, 'jeg_col_2o3') #6 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/ModuleViewAbstract.php(165): JNews\Module\Block\BlockViewAbstract->render_module(Array, 'jeg_col_2o3') #7 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Single/SinglePost.php(1265): JNews\Module\ModuleViewAbstract->build_module(Array) #8 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Single/SinglePost.php(205): JNews\Single\SinglePost->related_post(false) #9 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): JNews\Single\SinglePost->related_post_hook('') #10 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #11 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #12 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/fragment/post/single-post-1.php(66): do_action('jnews_single_po...') #13 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template.php(772): require('/home/gazetamap...') #14 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/gazetamap...', false, Array) #15 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/general-template.php(204): locate_template(Array, true, false, Array) #16 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/single.php(16): get_template_part('fragment/post/s...') #17 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/gazetamap...') #18 /home/gazetamapo/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/gazetamap...') #19 /home/gazetamapo/public_html/index.php(17): require('/home/gazetamap...') #20 {main} thrown in /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/js/tinymce/skins/wordpress/images/formatting.config on line 252