Kryesore

Momenti kur nis prishja e Teatrit Kombëtar (Video)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:04 - 17/05/20 |
mapo.al

Teatri Kombëtar tashmë ka filluar të shembet prej orës 04:30 të mëngjesit. Mapo siguron videon e shembjes së pjesës ballore, aty ku janë dhe gërmat që krijojnë emrin.


Policia u sigurua fillimisht që të evakuojë aritstët dhe qytetarët brenda saj duke shoqëruar edhe 26 persona mes të cilëve Neritan Liçajn, Edmond Budinën apo dhe kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi.


Policia ka përdorur spraj piper dhe ka ushtruar dhunë barbare për shpërndarjen e aktivistëve.LEXO EDHE: 


Foto dhe video tronditëse, dhuna barbare tek Teatri Kombëtar


Teatri/ Si nisi aksioni, dhjetra aktivistë në Komisariat


Etiketa: , ,

Pas