Aktualitet

Ndahet nga jeta Avni Mula
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:32 - 29/10/20 |
mapo.al

Është ndarë nga jeta në moshën 92-vjeçare Avni Mula.


Ishte e bija, Inva Mula e cila ndau në rrjete sociale lajmin se i ati ka ndërruar jetë.


“Gjiganti jonë fluturoi në Valsin e Perjetësisë!Për një përshendetje me dorë në zemër, homazhet kryhen nesër, 30 tetor, ora 11:00-13:00 në hollin e Universitetit të Arteve, Tiranë. Avni Mula 04.01.1928 – 29.10.2020”, shkruan Inva Mula.


Avni Mula mbetet një nga zërat më potentë të skenës dhe Operas shqiptyare, për shumë dekada.Etiketa: ,

Pas