Kronika

Ndërron jetë në Spitalin Infektiv i prekuri me koronavirus

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:00 - 02/06/20 |
mapo.al

Një i moshuar ka ndërrruar jetë në Spitalin Infektiv, mëngjesin e sotëm. Ai vuante nga ceroza në mëlçi. Gjithashtu, raportohet se ishte i prekur me koronavirus.


Ministria e Shëndetësisë ende nuk e ka konfirmuar zyrtarisht shkakun e vdekjes nga koronavirusi, apo nga sëmundjet shoqëruese.


Pacienti ishte transferuar nga shërbimi i sëmundjeve interne te Spitali Infektiv. Edhe dje në mbrëmje, vdiq një 88-vjeçar në Spitalin Infektiv.


Ai ishte i prekur me koronavirus, por nuk kishte simptoma. Ministria e Shëndetësisë tha se shkak i vdekjes ishin sëmundjet shoqëruese dhe jo Covid-19.


 


Etiketa: ,

Pas