Kryesore

1 maji, Rama: Nesër s’do ketë mbyllje të detyrueshme

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:33 - 30/04/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur shqetësimit të qytetarëve lidhur me zërat që flasin për izolim total i vendit në prag të fundjavës, do të nisë që nga kjo e premte e cila përkon me festën e 1 majit.


Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë njofton se nuk do të ketë mbyllje të detyrueshme, duke shtuar ata që janë në punë mund të lëvizin normalisht, por duke respektuar rregullat.


Kreu i qeverisë njofton gjithashtu se sot pasdite do të njoftohet zgjerimi i hartës së zonave të gjelbra, në ato qytete ku tashmë nuk ka më të infektuar me COVID-19.


Postimi
NË PËRGJIGJE TË SHUMË PYETJEVE PËR DITËN E NESËRME, 1 MAJ:


Nuk do të ketë mbyllje të detyrueshme dhe të gjithë ata që duan të punojnë mund të punojnë, me të njëjtat rregulla si të çdo dite të kësaj jave😊

Ministrja e Shëndetësisë do të publikojë mbasdite të rejat lidhur me javën në vijim dhe zgjerimin e Zonave të Gjelbërta. 

 


Etiketa: , , ,

Pas