Aktualitet

Pas shembjes së Teatrit, Basha takim me Ambasadorët

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:55 - 19/05/20 |
mapo.al

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të zhvillojë një takim me Ambasadorët. Takimi vjen vetëm dy ditë pas shsmbjes së teatrit dhe nisjes së protestave.


Në takim pritet të jetë edhe Ambasadori i BE-së Luigi Soreca. Për këtë takim Basha ka thirrur edhe aleatët. Basha më herët është shprehur se do të mbështesë çdo protestë së Aleancës për Teatrin dhe do të nisë organizimin për protestat popullore.


BE dhe Europa Nostra e kanë dënuar dhunën e policisë në protestë dhe kërkuan llogari se pse institucion nuk zhvilluan dialog me artistët.


 Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas