Aktualitet

Plagosje me armë zjarri në Delvinë, sherr për kullotat mes dy barinjëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:33 - 26/06/20 |
mapo.al

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në Delvinë. Dy të rinj janë konfliktuar me njëri-tjetrin, ku në sherr e sipër, njëri prej tyre ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar.


Nga të shtënat ka mbetur i plagosur në këmbë njëri prej personave të përfshirë në sherr, me inicialet L.K.


Policia thotë se ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Katalat” dhe se i plagosuri ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Sherri ka nisur për çështjen e kullotave për bagëtitë dhe se dy personat e përfshirë në konflikt, janë barinj. Autori është identifikuar dhe është shpallur në kërkim nga policia.1
Etiketa: , ,

Pas