Aktualitet

PS do të votojë Olsian Çelën për Kryeprokuror
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:14 - 05/12/19 |
mapo.al

Partia Socialiste do të votojë Olsian Çelën për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Burime nga mbledhja e grupit parlamentar të PS-së, thanë se është vendosur që të votohet kandidati i parë i renditur në listën e KLP-së.


PS i duhen 84 vota për të zgjedhur Olsian Çelën dhe për këtë duhet të ketë edhe votat e opozitës së re, e cila kohet e fundit nuk ka nguruar të bashkojë kartonat me mazhorancën.


Megjithatë ligji parashikon se në rast se Kuvendi nuk plotëson numrin e nevojshëm të votave atëherë kandidati i renditur i pari në listën e KLP, në këtë rast Olsian Çela, zgjidhet automatikisht Prokuror i Përgjithshëm.


Etiketa: ,

Pas