Ndryshime në Qeveri – Rama largon Gent Cakajn, Olta Xhaçka ministre e Jashtme

Kryeministri Edi Rama ka bërë një tjetër ndryshim në qeveri. Kreu i qeverisë shkruan në Twitter se Gent Cakajn largohet nga detyra e ministri për Europën dhe Punët e Jashtme. Në vend të tij emërohet Olta Xhaçka, e cila deri tani ka mbajtur detyrën e ministres së Mbrojtjes. “Pas një periudhe intensive pune në kryesimin … Continue reading Ndryshime në Qeveri – Rama largon Gent Cakajn, Olta Xhaçka ministre e Jashtme