Aktualitet

Avioni me 191 pasagjerë çahet në dysh gjatë uljes në pistë, ka viktima
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:06 - 07/08/20 |
mapo.al

Një avion me 191 pasagjerë në bord që fluturonte nga Dubai për në Kozhikode në Indi është përplasur në një luginë pasi mbivlerësoi pistën.


Pamjet që qarkullojnë në mediat sociale tregojnë se një avion i shpërthyer në dy pjesë, shtrihej në një luginë afër aeroportit Kozhikode, në shtetin Indian Kerala, raporton Dailymail.


Shkak mendohet fakti që piloti nuk llogariti dot pistën dhe u përplas me një kodër.


Raportohet për dhjetra viktima.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas