Aktualitet

Sekuestrohen 2.6 mln euro në Portin e Durrësit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:28 - 13/06/20 |
mapo.al

Një sasi e madhe eurosh janë zbuluar nga strukturat doganore në Durrës. Paratë ishin fshehur brenda një kamioni dhe po tentohej futja e tyre në Shqipëri.Janë 2.6 milionë euro të sekuestruara dhe policia ka nisur bllokimin e tyre si dhe është ndaluar një person. Kamioni ku janë bllokuar eurot ishte nisur nga Bari drejt Durrësit.


“Strukturat doganore sekuestrojne nje sasi te konsiderueshme valute te padeklaruar. Ne baze te analizes se riskut, ne nje automjet i ardhur me tragetin e Barit, jane zbuluar nje sasi e konsiderueshme valute(euro). Pas konstatimit nga Dogana, eshte njoftuar Policia per hetime te metejshme”, – thuhet në njoftimin e doganave.
1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas