Kryesore

Shënohet rasti i parë me koronavirus në Sarandë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:55 - 29/05/20 |
mapo.al

Koronavirusi prek edhe Sarandën. Rasti i parë është konfirmuar ditën e sotme.


Mësohet se është një ukrainase e cila ndodhej me pushime në qytetin bregdetar që ka rezultuar pozitive me COVID-19.


Shtetasja ukrainase prej 7 muajsh jetonte në Tiranë. Ndërsa në Sarandë ka deklaruar se ka një apartament në pronësi të saj dhe kishte shkuar për pushime.


Vijon gjurmimi i kontakteve që ka pasur ukrainasja si në Tiranë ashtu edhe në Sarandë.Etiketa: , ,

Pas