Aktualitet

Shtohen rastet me koronavirus në Krujë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:20 - 09/05/20 |
mapo.al

Vijojnë të shtohen rastet me koronavirus në Krujë. Nga 43 tampone që janë bërë 24 orët e fundit, 3 persona kanë rezultuar të infektuar.


Burime nga ISHP, bëjnë me dije se janë 3 kontakte të personave të infektuar më parë në fasoneritë e qytetit.


Situata në Krujë dhe Fushë Krujë vijon të mbetet problematike me rastet që po shtohen çdo ditë.


Pas Tiranës, Kruja ka numrin më të lartë të të infektuarve në Shqipëri.Etiketa: , ,

Pas