Kryesore

Tërmet 6.5 ballë në Greqi, banorët braktisin banesat të frikësuar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:24 - 02/05/20 |
mapo.al

Një tërmet i fuqishëm ka rënë pak minuta më parë në Greqi. Qëndra Europiane e Tërmeteve raporton se lëkundjet janë ndjerë në Kretë të Greqisë.


Tërmeti ka patur magnitudë 6.5 ballë dhe ka zgjatur disa sekonda.


Lëkundjet kanë qenë të fuqishme. Mediat greke shkrujnë se ka dëme, ndërkohë që shumë banorë të zonës kanë dalë nga banesat.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas