Aktualitet

U prek nga Covid-19, Boris Johnson në reanimacion

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:25 - 06/04/20 |
mapo.al

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, është dërguar në terapi intensive. Lajmin e konfirmon BBC, sipas së cilës, kreu i qeverisë britanike, i cili u prek nga koronavirusi, i ka kërkuar ministrit të Jashtëm, Dominic Raab, që ta zëvendësojë momentalisht.


Ndonëse Johnson deklaroi se ishte mirë dhe se kishte nevojë vetëm për oksigjen, siç duket gjendja është përkeqësuar 24 orë pasi është shtruar në spital. Kujtojmë se Johnson u infektua nga Covid-19 10 ditë më parë.

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas