Aktualitet

U vaksinua me 11 janar, Pëllumb Pipero infektohet me koronavirus


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:08 - 27/01/21 |
mapo.al

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, është infektuar me koronavirus. Të martën, rezultati i testit të tij ka dalë pozitiv, 16 ditë pasi ka marrë dozën e parë të vaksinës Pfizer.

Pipero u vaksinua në datën 11 janar, së bashku me kryeministrin Edi Rama dhe mjekët Najada Çomo e Tritan Kalo.


Pipero tha se është në gjendje të mirë, pasi i janë shfaqur vetëm simptoma të lehta, si dhembje koke.
Infektimi i Piperos është rasti i parë në vendin tonë që një person infektohet me koronavirus pasi ka marrë dozën e parë të vaksinës.


Deri tani, në Shqipëri janë vaksinuar rreth 500 persona, të gjithë mjekë dhe infermierë, si dhe kryeministri Edi Rama.


LEXO EDHE: 

Rama bën vaksinën antiCOVID, vaksinohen edhe mjekët Pipero, Çomo e Kalo (VIDEO)

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas