Aktualitet

Vetëvaret i dënuari përjetë në Burgun e Peqinit (EMRI)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:50 - 02/03/20 |
mapo.al

Një i burgosur i ka dhënë fund jetës ditën e sotme në Burgun e Peqinit.Fatmir Veliu, 40 vjeç, nga Mallakastra, është gjetur i pajetë nga gardianët brenda në qelinë e tij. Nuk dihen ende rrethanat dhe motivet që çuan 40-veçarin drejt aktit ekstrem.


MAPO mëson se Veliu ishte dënuar me burgim të përjetshëm dhe prej disa vitesh vuante dënimin në burgun e Peqinit.Njoftimi i policisëRreth orës 14:00, në ambjentet e IEVP Peqin, shtetasi F.V., 40 vjeç, banues në Mallakastër, dyshohet se ka varur veten, i cili ka qënë i dënur me burgim të përjetshëm.


Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas