Kryesore

Ambasadorët e SHBA dhe BE i shkojnë në zyrë BashësBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:37 - 30/07/20 |
mapo.al

Pak orë pas votimit të ndryshimeve kushtetuese në Kuvend nga mazhoranca, ambasadorët Yuri Kim dhe Luigi Soreca kanë shkuar në selinë blu.


Ata po zhvillojnë një takim me kreun e PD-së Lulzim Basha. Në takim është edhe ambasadori i Britanisë së Madhe.


Më herët Basha lëshoi deklarata të forta ndaj Ramës, pas ndryshimeve kushtetuese, duke i thënë se e ka vendin në burg, si dhe kërcënoi me konflikt social dhe destabilitet politik.Takimi ka zgjedhur rreth 1 orë dhe asnjë prej ambasadorëve nuk ka folur për mediat.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas