Zbulohet shkaku i helmimit të nxënësve në Fier

Të paktën 30 nxënës të gjimnazit “Janal Kilica” u dërguan me urgjencë në spital me simptoma helmimi. Ata kanë pasur vështirësi në frymëmarrje dhe marrje mendsh. Ngjarja është e përsëritur në këtë shkollë pasi edhe një javë më parë ndodhi e njëjta gjë. Ndërkohë grupi hetimor ka zbuluar edhe shkakun e helmimit. Mësohet se ka … Continue reading Zbulohet shkaku i helmimit të nxënësve në Fier