Aktualitet

Lakuriq në ballkon duke pozuar – Përfundojnë në burg një duzinë grash


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:24 - 05/04/21 |
mapo.al

Gjashtë muaj burg dhe një gjobë prej rreth 1000 £ për disa gra që pozuan nudo në një ballkon në Dubai.


Sipas “National”, gratë ishin pjesë e një reklame. Por, autoritetet deklarojnë se sjellja e tyre është e papranueshme dhe nuk pasqyron vlerat dhe etikën e shoqërisë.


Ato po shihen tashmë gjerësisht nëpër media sociale, përmes fotove dhe videove.Kushdo që ka shpërndarë pamjet, mund të jetë gjithashtu në telashe me ligjin, pasi ndarja e materialit që konsiderohet pornografik dënohet me ligj brenda vendit.Ndaj grave në fjalë rëndojnë tashmë akuzat për shkelje të ligjeve të edukimit publik.Emiratet e Bashkuara Arabe, megjithëse liberale në shumë aspekte krahasuar me fqinjët në Lindjen e Mesme, kanë ligje të rrepta për edukimin e publikut.

Kujtojmë se shumë njerëz janë burgosur vetëm për shkak të komenteve të pahijshme, të publikuara në rrjet.

1


Etiketa: , ,

Pas