Auto

‘Lamborghini Aventador SVJ’, makina e rekordeve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:20 - 13/09/18 |
mapo.al

Makina që mban rekordin e pistës gjermane të Nurburgringut, Lamborghini Aventador SVJ, është prezantuar më në fund.


Kur regjistroi kohën 6:44.97 ishte e kamufluar, por tani kjo makinë ka dalë përpara syve të publikut në tërë shkëlqimin e saj.Do të prodhohen 900 makina të tilla, që do të pasohen nga një model edhe më ekskluziv: Aventador SVJ 63, që e merr emrin në kujtim të vitit të themelimit të markës Lamborghini (1963).


Sigurisht që nga versioni i veçantë do të prodhohen vetëm 63 njësi.

Lamborghini Aventador SVJ ka një shpejtësi maksimale prej 350 km/h dhe nga 0 në 100 km/h shkon për vetëm 2,8 sekonda.

<
>
lam1 lam2 lam3 lam4 lam5 lam6 lam7 lam8 lam9 lam10 lam11Pas