Aktualitet

Largohen nga detyra zv.ministrja e Brendshme dhe e Energjitikës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:15 - 29/07/20 |
mapo.al

Largohet nga detyra zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda. Raportohet se ajo është larguar nga ky post ditën e sotme.


Nuk dihen ende shkaqet që kanë sjellë këtë lëvizje të zv.ministres së Brendshme.


Që prej 22 majit 2017, Voda është emëruar në pozicionin e zv/ministres së Brendshme.


Gjithashtu mësohet se është firmosur edhe largimi i Dorina Çinarit, zv.ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë.


Kujtojmë se mëngjesin e sotëm njoftoi dorëheqjen për arsye personale zv.ministrja e Drejtësisë Fjoralba Caka.


 


Etiketa: ,

Pas