Media

‘Lasgushi’ fluturon me gazetarët në Stamboll, nga tetori nisin udhëtimet për qytetarët

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:29 - 21/09/18 |
mapo.al

“Lasgushi”, avioni i parë i “Air Albania”, është ngritur sërish ditën e sotme nga aeroporti i Rinasit drejt Stambollit.


Pas fluturimit me studentët e ekselencës pak ditë më parë, më pas me pensionistët, këtë të premte ishte radha e gazetarëve e artistëve të fluturojnë në Stamboll.


Pjesë e këtij udhëtimi janë 101 gazetarë e artistë.


Nga fotot e marra ditën e sotme në avion, bie në sy shkrimi në shqip dhe në anglisht i të gjitha udhëzimeve.


“Top Channel” ka mësuar se fluturimet për qytetarët do të nisin në javën e tretë të tetorit, fillimisht me linjën Tiranë-Stamboll dhe më pas destinacione të tjera drejt Europës.

<
>
avioni-1 t1-2 t3-1 t4-1 t5-1 t6-1 t7-1 t8-1 t9-1 t10-1 t11


Etiketa: , , ,

Pas