Politika

‘’Le ta nisim javëm me shpresë dhe besim’’, Luan Rama: T’ia dalim mbanë dhe të fitojmë lirinë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:39 - 30/03/20 |
mapo.al

Ish- deputeti i LSI, Luan Rama në këtë fillim jave ka një mesazh për qytetarët shqiptarë lidhur me luftën kundër koronavirusit.


Rama shprehet se sot nëse do të ishte një ditë e zakonshme do ishte ndryshe për të gjithë por kjo javë duhe të fillojë me shpresë dhe besim.


Sipas tij liria duhet fituar që jeta të jetohet me gjithë ngjyrat e saj.


 


STATUSI I LUAN RAMËS 

Nëse do të ishte një e hënë e zakonshme, sot dita do të niste ndryshe për të gjithë.

Por, le ta nisim javën të gjithë me më shumë shpresë dhe besim.

Me dashurinë që jeta meriton, t’ia dalim mbanë dhe të fitojmë lirinë, për ta jetuar jetën me të gjitha ngjyrat e saj…

/MAPO


Etiketa: , , , , ,

Pas