Sport

Lecce ndal Interin, Juventusi mund të shkojë sonte +4

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 17:55 - 19/01/20 |
mapo.al

Interi ka hedhur një hapur të gabuar këtë javë në Serie A, duke u ndalur në një barazim 1-1 në fushën e Lecce-s. Zikaltrit edhe pse e dominuan këtë takim, ishin të avashtë dhe pa ide. Ata e gjetën golin të parët në minutën e 72-të me të riun Bastoni, por Lecce reagoi shpejt dhe pas 5 minutash barazuan rezultatin me anë të Mancosu.


Në minutat e mbetura, skuadra e drejtuar nga Conte tentoi të gjente golin e avantazhit, por pa sukses, duke lënë 2 pikë nga kjo transfertë, të cilat janë mjaft të rëndësishme në luftën për titull. Tashmë, Juventusi ka mundësinë e artë ta çojë nga 4 pikë diferencën, pasi në mbrëmje luan ndaj Parma-s.Në ndeshjet e tjera të së dielës, Bologna-Verona u mbyll 1-1, ndërsa në barazim 2-2 përfundoi edhe Brescia-Cagliari. Në mesditë, Milani mori një fitore 3-2 në frymën e fundit ndaj Udinese-s.Etiketa: , ,

Pas