Aktualitet

Lefter Maliqi: PS merr vetëm një mandat në Qarkun e Beratit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:28 - 07/04/21 |
mapo.al

“Në Qarkun e Beratit, Partia Demokratike merr katër mandate, LSI dy dhe Partia Socialiste vetëm një mandat”.

Kështu u shpreh deputeti Lefter Maliqi për Qarkun ku kandidon në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, që do zhvillohen më 25 prill.


Në një deklaratë për gazetarët para selisë së Kuvendit, Maliqi shprehu bindjen se do të jetë deputet edhe në parlamentin e pas 25 Prillit, ndërsa shtoi se do vijojë të mbetet një zë kritik si ligjvënës, “nëse nuk mbahen premtimet nga kryeministri Basha”.
Lidhur me fletën votimit për të cilën Kolegji Zgjedhor vendosi në përputhje me kërkesën e së PS, Lefter Maliqi tha se Kolegji u kap siç është kapur Reforma në Drejtësi, sipas tij.


Maliqi u shpreh se qytetarët janë të zhgënjyer nga qeveria dhe kryeministri Rama, të cilin e quajti sharlatan.

Lexo edhe :  Voskop- Salianji: Për herë të parë, një kryeministër i ka të gjithë kundër

1


Etiketa: , , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas