Sport

Legjenda Pele i uron fat Ronaldo-s dhe zbulon: Juvja kërkoi të më blinte edhe mua


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:25 - 18/08/18 |
mapo.al

Legjenda e futbollit brazilian, Pele, i ka uruar fat Ronaldo-s sot në debutimin me Juventusin. Portugezi do të jetë nga minuta e parë në ndeshjen që ‘zonja e vjetër’ do të luajë në orën 18:00 kundër Chievo-s.


Në rrjetin sociale “tëitter” Pele shkruan: “Paç fat Ronaldo në ndeshjen e parë me Juventusin”. Më pas braziliani zbulon se bardhezinjtë kanë tentuar ta blinin kur ai ende luante futboll:


“Në vitin 1961, pronari i Fiat (edhe i Juventusit në atë kohë) kërkoi të më blinte por kishte vetëm një bluzë për Pele-n! (Santosi)”.1


Etiketa: , , ,

Pas