Aktualitet

Legjislatura e re, Meta thërret mbledhjen e Kuvendit në 10 shtator


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:17 - 01/09/21 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot thërritjen e seancës së parë të legjislaturës së re të Kuvendit të Shqipërisë.


Sipas dekretit të kreut të shtetit, seanca e parë e Kuvendit të dalë nga zgjedhjet e 25 prillit do të mbahet në datën 10 shtator ora 10:00.
D E K R E TPËR THIRRJEN E MBLEDHJES SË KUVENDIT TË PORSAZGJEDHUR TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISËNë mbështetje të nenit 65 pika 1, 67 pika 1, dhe 93 të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë, pas zhvillimit të zgjedhjeve të përgjithshme për Kuvendin e Republikës së Shqipërisë të datës 25.04.2021, rezultati përfundimtar i të cilave është shpallur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përmes Vendimit nr. 21, datë 13.07.2021, të Komisionit Rregullator, si dhe në kushtet kur Legjislaturës së IX-të të Kuvendit, i përfundon mandati në datën 09.09.2021,

Lexo edhe :  Presidenti Meta dekreton qeverinë 'Rama 3'

D e k r e t o j:

Neni 1

Ditën e premte, në datë 10 shtator 2021, ora 10:00, thirret për t`u mbajtur mbledhja e parë e Legjislaturës së X-të të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë.

Neni 2

Ky dekret hyn në fuqi menjëherë.

Nr. Dekretit 13207
Tiranë, më 01.09.2021

PRESIDENTI I REPUBLIKËS

ILIR META

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas