Aktualitet

Leicester mposht Chelsea dhe fiton Kupën e Anglisë për herë të parë (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:22 - 15/05/21 |
mapo.al

Leicester ka fituar për herë të parë në historinë e klubit Kupën e Anglisë.


Dhelprat kanë mposhtur 1-0 Chelsea-n në finale falë një super goli të Tielemans në minutën e 63-të.


Londinezët kanë arritur të barazojnë në minutën e 90-të, por goli është anuluar nga VAR për pozicion jashtë loje.Këto dy skuadra do të përballen përsëri pas tri ditësh në kampionat, në një sfidë që mund të rezultojë vendimtare në garën për një vend në Champions League.1
Etiketa: , , ,

Pas